Napisz opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści

Pobierz

Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Proszę wybrać losy Syzyfa albo Demeter.opowiadanie na podstawie przypowieści powinno, podobnie jak ona, zawierać przesłanie, natomiast opowiadanie w oparciu o mit powinno posiadać ponadczasowy charakter i szybką akcję.. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęczy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019..

Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.

78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz współczesne opowiadanie zainspirowane przypowiescią o synu marnotrawnymSzóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Opublikowano: 15 maj 2020.. Przykładowa praca - s. 270.. Jest podobne do streszczenia.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przykd: rozpoczynajace opowiadanie: Cody .Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów..

Lekcja 122 Temat: Piszę opowiadanie twórcze na podstawie planu.

Temat 1. materiały do e-nauki przed lekcją online.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. - ćwiczenia.. możesz też przenieść swoich bohaterów w czasy współczesne; c) pamiętaj, że mity i przypowieści mają charakter uniwersalny -język polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. Opowiadanie odtwórcze.. O placówce; Historia; Sekretariat; Dyrekcja; Kadra; NowościOpowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. - podręcznik str. 269.Opowiadanie tw.. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Przeczytajcie informacje "Przydatne słowa" oraz "Jak napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści?". Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Przygotuj plan ogólny opowiadania twórczego, w którym wykorzystasz motyw mitu lub jednej z poznanych przypowieści.. (podręcznik, str. 269 - 270) Proszę przeczytać tekst w podręczniku (str. 269 - 270), a następnie wykonać ćwiczenia 1, 3/271 (ćwiczenie 3 - proszę wykonać do 30.04.2020 r. i wysłać do sprawdzenia).Napisz opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści 30 października 2020 04:00 Materiały a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie;Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę..

Praca z zeszytem ćwiczeń str. 137 -141 " Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści".

W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Do zobaczenia!. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.Ćwiczenie 8.4 Na podstawie przeczytanego fragmentu książki Josepha Ratzingera i własnych doświadczeń lekturowych wytłumacz: a) z czego wynikają trudności w interpretacji przypowieści biblijnych, b) co .na podstawie mitu lub przypowieści Zapisz po dwie cechy mitu oraz przypowieści.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. (informacja zamieszczona na niebieskim tle).. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, na przykład przeniesionych w czasy współczesne.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Powinno być napisane w sposób ciekawy, obrazowy, tak żeby zaintrygować czytelnika, przy czym sens oryginału nie może zostać zafałszowany.a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?.

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.

Zadania: 1.. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).11.-12.05.2020 r. 6ai Temat - Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Cookies Strona używa Cookies.. .Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Prace proszę napisać na komputerze i wysłać na mój adres do piątku 15.05.2020r.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Czytamy na niebieskim tle i wpisujemy do zeszytu: 2.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Proszę również o zrobienie zad.. Dzień dobry!. Zapoznajcie się z przydatnymi słowami oraz zasadami pisania opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Na podstawie planu ogólnego opracuj plan szczegółowy.Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Możesz wymyślić własną wersję znanych z mitologii/ Biblii motywów.. Zadanie obowiązkowe - na ocenę.. Przeczytajcie notatkę w podręczniku s. 269. a może wymyślisz dalsze losy tych postaci?. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt