Charakterystyka porównawcza achillesa i hektora na podstawie iliady

Pobierz

Obaj są odważnymi wojownikami, posiadającymi wiele cech wspólnych, choć też sporo ich różni.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.83% Charakterystyka Hektora,bohatera z "Iliady"Homera 82% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Achilles, tesalski bohater, król Myrmidonów we Ftyi, był synem Peleusa i pięknej boginki morskiej Tetydy.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43 Czego wynikiem była walka achillesa i hektora ?. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Kiedy wypiszemy cechy wszystkich bohaterów (1 .Okoliczności pojedynku Hektora z Achillesem.. Hektor i Achilles to bohaterowie utworu Homera pt. "Iliada".. Cechy eposu Akcja eposu rozgrywa się w przeszłości.. Choć Hektor i Achilles różnią się od siebie jak ogień i woda, jednak każdy z nich jest wspaniałym wojownikiem.. Posiadają wiele wspólnych cech, lecz jednak w ogólnej ocenie ich charaktery pozostają bardzo różne.. 2010-10-06 19:22:36 Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora ?. Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Hektor kierował się w swoim postępowaniu przede wszystkim patriotyzmem, .- ma jasno sprecyzowane zasady, które mówią między innymi o szacunku dla zmarłych; różnica między nim a Achillesem polega na tym, że Hektor wie, że trzeba uszanować ciało zmarłego, a Achilles bez wątpienia nie uszanowałby świętości ciała przeciwnika - jak pokazały dalsze wydarzenia, nie uszanował..

''Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Achilles to zatem heros, czyli inaczej pół bóg, pół- człowiek.Achilles a Hektor-porównanie bohaterów.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.. Drukuj.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Podobnie jak w większości najbardziej wartościowych i pierwszorzędnych, wedle zasady decorum, utworów starożytnych Greków, homerycki epos "Iliada .Podobne wnioski można wysnuć z analizy porównawczej bohaterów "Iliady" (wypracowanie: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora, bohaterów "Iliady" Homera).. To ma być charakterystyka porównawcza!. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa, drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.• Iliada - opracowanie • Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńMoim zdaniem Achilles i Hektor byli najwspanialszymi wojownikami na tle wielu lat i wojen..

ACHILLES:Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII Iliady.

Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.. Rozwiń więcej.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów.. Iliada powstała najprawdopodobniej w VIII w. p.n.e. (a spisana została jeszcze później), natomiast zdarzenia opisywane w tym utworze sięgają kilkuset .. Informacje na temat Charakterystyka Hektora Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.. Dzieje się tak, gdy Priam przychodzi do niego, prosić go o wydanie zwłok syna, które Achilles wcześniej zbezcześcił.. Charakterystyka wewnętrzna.. .Zarówno Achilles jak i Hektor byli wspaniałymi wojownikami.. Jest mężnym i odważnym wojownikiem.Achilles uważa się za lepszego od innych, nie czuje związku z państwem, współodpowiedzialności.. Błąd!. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. To właśnie dzięki nim "Iliada" Homera jest tak chętnie czytanym i omawianym eposem rycerskim.. Portrety wojowników- charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Doskonale zbudowani, silni, wytrzymali, szybcy, zręczni, czujni, zaprawieni w bojach.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Jest bohaterem tragicznym.Jest odpowiedzialny.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno..

Analiza porównawcza Achillesa i Hektora Przez admin .

Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama.. Jedną z pieśni, która jest przedmiotem mojej analizy jest pieśń XVIII mówiąca o sporządzeniu tarczy Achillesa.Charakterystyka "Iliady" i "Odyseji" Homera.. Młody, wprawiony w walce mężczyzna.. Porównani zostali do drapieżnych ptaków, Achaj do sokoła, a Trojanin do orła.Przydatność 65% Charakterystyka Achillesa i Hektora(moment walki w ,,Iliadzie'' Homera) Achilles: - syn Tetydy,bogini morskiej i Peleusa -charakteryzuje sie dziewczęcą urodą -jako osoba sprawia wrażenie groźnego przeciwnika -jest msciwy,impulsywny,porywczy -oddany przyjacielowi -sprawny fizycznie -wytrwały w działaniu -bezlitosny -nie wykazuje zrozumienia -poniza swojego wroga,,Ty mnie tu psie na rodziców nie blagaj,u kolan nie skomlej!. (m.in. na podstawie badań porównawczych nad twórczością przekazywaną ustnie, powstałą w innych kręgach kulturowych, np. wśród południowych Słowian),że wiele przemawia za tym, iż autorem zarówno Iliady ,jak i Odysei jest jeden człowiek -niewiele o nim wiadomo, według legendy .. Materiał do tych zagadnień znajduje się w podręczniku na stronach 132 - 135 Przeanalizujcie proszę materiał dotyczący .Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - przykład pracy.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków..

Charakterystyka porównawcza Uwaga!

Achilles był synem bogini morskiej, Tetydy, i śmiertelnika, Peleusa.Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. 86% Charakterystyka porównawcza .A oto cechy eposu, które odnajdziesz w Iliadzie (większość przykładów opiera się na fragmencie pojedynku Achillesa z Hektorem).. Koncepcja losu - wpływ bogów na losy pojedynku.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.dokonaj charakterystyki porownawczej hektora z achillesem na podstawie ,,ILIADY"" ,,POJEDYNEK"" oraz mitu o Wojnie Trojanskiej.Iliada Homera jest to epopeja bohaterska i batalistyczna; składająca się z 24 pieśni dziesiątego roku walk o Troję począwszy od gniewu Achillesa, aż do pogrzebu Hektora.. 82% Charakterystyka porównawcza Achillesa i HektoraAchilles i Hektor to jedni z głównych bohaterów fragmentu Iliady.. Charakterystyka została napisana na podstawie fragmentów "Iliady", głównie Pojedynku Achillesa z Hektorem.Charakterystyka zewnętrzna.. Oboje jednak, Achilles i Hektor, nie mają wpływu na swój los, gdyż ich działania determinują bogowie i to oni decydują o tym, jak potoczą się ich losy.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. 5 marca 2020 0 Przez admin .. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Achilles to syn Peleusa, który był księciem tesalskim, i bardzo pięknej morskiej bogini Tetydy.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Nie jest patriotą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt