Charakterystyka achillesa i hektora na podstawie iliady

Pobierz

Rozwiń więcej.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Zbroję specjalnie dla niego wykuł sam bóg Hefajstos.. Ἰλιάς Iliás) - obok Odysei drugi z eposów, których autorstwo tradycja przypisuje Homerowi.Oba utwory datuje się na VIII lub VII wiek p.n.e. - stanowią więc one najstarsze zabytki literatury greckiej i europejskiej w ogóle.. Achilles i Hektor to bohaterowie "Iliady" Homera.Iliada (gr.. Jest Achilles więc osobą nieopanowaną, mściwą i okrutną.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. 2009-10-01 18:31:47 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25Pokonany przez Achillesa jest jeszcze w stanie zdobyć się na słowa uznania dla przeciwnika, chwaląc jego męstwo, odwagę i waleczność.. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Najmężniejszy wojownik grecki.. 2010-09-24 17:52:09 epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora !. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. .Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Pomimo tego, że nie był bogiem łączył w swojej postawie męstwo z pięknem duchowym i fizycznym..

Budzi respekt wśród innych mieszkańców Grecji.Achilles - charakterystyka • Iliada.

Achilles to dumny, świadomy własnej wartości mężczyzna, niesłychanie mężny i odważny.. był on bezwątpienia nieustraszonym obronca miasta.. Wspaniały, grecki wojownik.. Hektor był człowiekiem bardzo odważnym co udowodnił przezwyciężając swój lęk i stając do walki z Achillesem.. Hektora poznajemy jako szlachetnego wojownika Troi.. Są wyidealizowani i wyolbrzymieni, co jest typowe dla herosów, rządzi nimi namiętność i chęć zemsty, nie są etyczni, gdyż chcą zginąć w chwale.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. 5 marca 2020 0 Przez admin .. (392) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na niedźwiedzia.. W odwagę Achillesa nie można wątpić gdyż znany był ze swej wybuchowości.Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.. Doskonale posługuje się mieczem i tarczą.. (408) Ciąg dalszy nowelki Katarynka.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek..

Niestety trzymała dziecko za piętę i ta nie została zanurzona.Charakterystyka hektora na podstawie fragmętu iliady i Króla Edypa.

Achilles Achilles, jedyny syn bogini morskiej Tetydy i króla Ftyi Peleusa, miał ciało odporne na ciosy, bo matka zanurzyła go w świętej rzece Styks.. Oba poematy są eposami heroicznymi.Powstały prawdopodobnie w Jonii na wybrzeżu Azji Mniejszej - świadczy o tym przede wszystkim ich język .. Pochodzi ze szlachetniej rodziny.. Głownym watkiem calego sporu miedzy achillesem a hektorem,to zabicie patrakosa przez hektora.Zadanie: na podstawie fragmentu iliady homera scharakteryzuj Rozwiązanie:hector najstarszy z książąt trojańskich, ma żone i dziecko, odpowiedzialniejszy od parysa, umiał zarządzać, był uczciwy, waleczny i kochał swój kraj nosił typową zbroje dla trojan achilles najpotężniejszy z grackich wojowników, uparty i przekorny, był silny i nie dościgniony w bojach, śmierć mogła .Chciałabym w tej charakterystyce bliżej przedstawić dwóch głównych bohaterów ?Iliady?. Pierwszy z nich to najstarszy syn króla Troi, Priama i Hekaby, brat Parysa i mąż Andromachy - najdzielniejszy i najbardziej prawy bohater wśród Trojan.… Czytaj dalej →A oto cechy eposu, które odnajdziesz w Iliadzie (większość przykładów opiera się na fragmencie pojedynku Achillesa z Hektorem)..

Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII Iliady.

Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.. Dla bogów wywołana przez nich wojna jest zabawą, a śmierć kolejnych bohaterów nie powoduje żalu ani wyrzutów sumienia.. Są nimi Hektor i Achilles.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.. Bywa zapalczywy i nieustępliwy, choć potrafi też być rycerski i szlachetny.Jest odpowiedzialny.. Na podstawie tej krótkiej charakterystyki widać wyraźnie, że tak naprawdę więcej tych .Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit" (1 201) Pytania na ustny polski 2005 (821) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (564) Pojedynek Hektora z Achillesem (416) Ebenezer Scrooge - charakterystyka.. Do chwili, gdy starli się w śmiertelnym… Czytaj dalej →Ojcem jego był król Priam, władca Troi.. Achilles to syn Peleusa, który był księciem tesalskim, i bardzo pięknej morskiej bogini Tetydy.Achilles jest jedną z najważniejszych postaci eposu Homera - "Iliada", który opisuje pięćdziesiąt dni wojny Trojańskiej.. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Iliada powstała najprawdopodobniej w VIII w. p.n.e. (a spisana została jeszcze później), natomiast zdarzenia opisywane w tym utworze sięgają kilkuset .Helena, Parys, Hektor, nawet Achilles - wszyscy są rodzajem zabawki w rękach bogów..

Jednym z głównych bohaterów książki pt."Iliada", napisanej przez Homera, jest Hektor.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Charakterystyka hektora na podstawie fragmentu iliady.

Hektor to najdzielniejszy sposrod trojan,syn króla priama.. Cechy eposu Akcja eposu rozgrywa się w przeszłości.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Drukuj.Homer w ?Iliadzie?. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Nawet Zeus, choć żal mu Hektora skazanego na tragiczny koniec, nie robi nic, aby mu pomóc.Oprócz Achillesa i Hektora wielkimi wojownikami są także Agamemnon, Odyseusz, Nestor, Menelaos i Diomedes.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.. (382)• Iliada - opracowanie • Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńTematem mojej dzisiejszej pracy bedzie scharakteryzowanie dwóch herosów: hektor i achilles.. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Przydatność 65% Charakterystyka Achillesa i Hektora(moment walki w ,,Iliadzie'' Homera) Achilles: - syn Tetydy,bogini morskiej i Peleusa -charakteryzuje sie dziewczęcą urodą -jako osoba sprawia wrażenie groźnego przeciwnika -jest msciwy,impulsywny,porywczy -oddany przyjacielowi -sprawny fizycznie -wytrwały w działaniu -bezlitosny -nie wykazuje zrozumienia -poniza swojego wroga,,Ty mnie tu psie na rodziców nie blagaj,u kolan nie skomlej!. Oprócz: Charakterystyka hektora na podstawie fragmentu iliadyPolski charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora - rozwiązanie zadania .. Achilles z satysfakcją przebija jego kostki, przywiązuje do rydwanu i na oczach zrozpaczonego Priama obwozi dookoła murów miasta.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt